ULTRACELL Acumulator VRLA Ultracell Deep Cycle GEL 12V, 250Ah UCG250-12 | E-Acumulatori
ULTRACELL
-23%
In stoc
Data de livrare: poimaine, 16.05.2026
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: UCG250-12 Ai nevoie de ajutor? 0745 775 777 / 03744 99990
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Download (1)
  • Review-uri (0)
Acumulator VRLA Ultracell cu GEL 12V, 250Ah UCG250-12!
Standarde: ISO 9001
Tehnologie: VRLA GEL Tava: ABS (in UL94V0 optional)
Electrolit: H2SO4 GEL
Placi: planar 3D
Aliaje: PbCaSn
Conectori: aliaj de cupru argint
Temperatura de incarcare: 0°C si 40°C
Temperatura de descarcare: -15°C la 50°C.
Temperatura de depozitare: -15°C la 40°C
Curentul de incarcare initial: mai putin de 62A
Tensiune max ciclica: 14.4V la 15V
Tensiune maxima de asteptare: 13,6 V 13.8V la rezistența interna: 4 mOhm
Capacitate la 25 ° C:
  • C20 la 260Ah 1.80V / celula
  • 250Ah C20 la 1.80V / celula
  • 215Ah C5-1.75V / celula
  • 200Ah C3 la 1.75V / celula
  • 154Ah C1 la 1.60V / celula
Lungime: 520 mm
Adancime: 268 mm
Inaltime: 220 mm
Inaltime maxima: 224 mm