Huawei
Stoc partener
Data de livrare: Joi, 28.05.2026
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: LUNA2000-161-2S11 Ai nevoie de ajutor? 0745 775 777 / 03744 99990
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Review-uri (0)
  • FAQ
Specificații tehnice
Parametru Valoare
Tip model LUNA2000-161-2S11
Capacitate nominală 161,3 kWh
Rata maximă de ciclu 0,67 CP
Eficiența maximă a ciclului 88,0%
Adâncimea de încărcare/descărcare 0–100%
Dimensiuni (L x l x Î) 1150 mm × 1800 mm × 2100 mm
Greutate ≤2,4 tone
Interval de temperatură de funcționare -30°C ~ 55°C (derating peste 50°C)
Interval de temperatură de stocare -35°C ~ 60°C
Interval de umiditate de funcționare 0–100% (fără condensare)
Altitudine maximă de funcționare 4.000 m
Mod de control al temperaturii sistemului Răcire hibridă
Mod de echilibrare Echilibrare activă
Mod de calibrare SOC Automat
Alimentare auxiliară 176–300 Vac, monofazat, ≤5 kW
Consum de energie în standby ≤150 W
Port de comunicare Ethernet / Fibra optică
Protocol de comunicare Modbus TCP
Grad de protecție IP55
Clasificare protecție EMC Clasa B
Nivel de zgomot (condiții nominale de funcționare) ≤65 dB(A)
Protecție împotriva trăsnetului Tip II (port AC)
Mediu RoHS6
Parametrii bateriei (DC):
Parametru Valoare
Material celule LFP
Capacitate nominală baterie 280 Ah
Configurație baterie 180S1P
Număr de pachete de baterii 3
Interval de tensiune de funcționare 486–648 V
Curent nominal DC 187 A
Parametrii PCS (AC):
Tip model PCS PCS2000-108K-MB1
Putere nominală de ieșire 108 kW
Curent nominal AC 155,9 A
Tensiune și frecvență AC 380/400/415/420/440/480 V (3P4W), 50/60 Hz
Interval ajustabil al factorului de putere -1 ... +1
Armonici curent AC THDi (condiții nominale de funcționare @on-grid) ≤1,5%
Dimensiuni
Din ce este compus?
Schita componente cabinet outdoor stocare energie Huawei Luna2000 Industrial si comercial 161kW