Invertor si controller Hybrid Phocos Pur Sinus cu controller MPPT 24V 3000VA 3000W LCD + bluetooth | E-Acumulatori
Phocos
Tipuri acumulatori compatibili AGM, GEL, Acid clasic, Lithium
Putere nominala 3000VA/3000W
Putere maxima 6000VA/6000W - pentru 5 secunde
Factor de putere 1.0
Tensiune nominala acumulatori 24V
Curent maxim de incarcare 80A
In stoc
Durata de livrare: 2-3 zile
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: PSW-H-3KW-230/24V Ai nevoie de ajutor? 0745 775 777 / 03744 99990
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Download (2)
  • Review-uri (0)
Invertor si controller Hybrid Phocos Pur Sinus cu controller MPPT 24V 3000VA 3000W LCD + bluetooth
Pana la 9 invertoare pot fi conectate in paralel sau trifazat pentru pana la 45 kW de curent alternativ sincronizat.
Caracteristici
Controller integrat de incarcare MPPT
Incarcator AC de acumulatori integrat
Compatibil cu acumulatori Litiu (Lithium)
Unitate de afiaj/comunicatie detasabila cu 6 LED-uri si un ecran LCD intuitiv
Buzzer integrat pentru indicarea erorilor
Pana la 9 invertoare pot fi conectate in paralel sau trifazat pentru pana la 27 kW de curent alternativ sincronizat.
Filtrul detasabil reduce acumularea de praf in invertor
Specificatii
Putere nominala 3000VA/3000W
Factor de putere 1.0
Curent maxim de incarcare 80A
Tensiune maxima PV 450Vdc
Tensiune operare MPPT 90-430Vdc
Putere maxima utilizabila PV 4000W - 2400W pentru incarcarea acumulatorilor
Putere maxima permisa PV 5000W
Frecventa functionare AC 50/60Hz autoselectabil
Tensiune iesire AC 220-240V (selectabil) +/- 5%
Eficienta invertor >91%
Eficienta din PV >96%
Consum propriu max 40W, max 14W in green mode
Temperatura de functionare -10C +50C
Sectiune maxima conductor Acumulatori 50mm - Fotovoltaice 16mm - AC 10mm
Dimensiuni 478x309x143mm
Greutate 12Kg
Garantie 2 ani
Pentru mai multe detalii consultati fisa tehnica si manualul.
Vezi mai mult Informatii conformitate produs
Tip Invertor: Solar
Model invertor: Hibrid, Off Grid
Tensiune Invertor: 24 V
Tip de unda invertor: unda pura
Tip Bransament: Monofazat
Tensiune alimentare DC: 48 V